IZDARIET

Pareizo izvēli

UN ACU MIKROĶIRURĢIJAS CENTRS

JUMS PALĪDZĒS

Jauna

Kvalitāte

Redzei

un

dzīvei

keratoconus

Keratokonuss - tā ir neiekaisīga acs radzenes deģeneratīva saslimšana.

Radzenes kļūst nevienmērīgi mīksta, plana un veido iztilpumu, ieņemot konusveida formu.

Keratokonuss var izraisīt smagu un pat neatgriezenisku redzes zudumu, līdz pat radzenes plīsumiem un perforācijām.

Visbiežākās pacientu sūdzības ir strauja redzes pasliktināšanās, fotofobija, dubultošanās, trubultošanās, neskaidrs un izplūdis attēls. 

Keratokonuss ir sastopams vienam cilvēkam no tūkstots, vīriešiem biežāk nekā sievietēm. Diagnozi uzstāda jaunībā, straujās attīstības periodā. Smagākas slimības formas tiek sasniegtas divdesmit līdz trīsdesmit gadu vecumā.

Vai ir vajadzība un vai vajag ārstēt keratokonusu?

Atsevišķos gadījumos nepieciešama tikai novērošana un slimības kontrole. Saslimšanas progresēšanas un stāvokļa pasliktināšanās gadījumā - keratokonusu ārstē.

Ārstēšanas principi: 

1) Bez radzenes struktūrizmaiņām (bez ķirurģiskām manipulācijām).

Individuālās kontaktlēcas - uzlabo redzi, pateicoties savas formas īpatnībām, taču tās neaizkavē keratokonusa progresēšanu.

2) Ar radzenes struktūras izmaiņām ( ķirurģiskas manipulācijas).

Krosslinking - visspopulārākā ārstēšanas metode. Tās pamatmetode balstās uz radzenes blīvuma palielināšanu. Procedūras gaitā ar VEGA CBMXLINKER 10mW ( jaunākās izstādes aparāts) tiek apstarota acs priekšējā virsma, pirms tam apstrādāta ar preparātu Riboflavinu, kas cietē saskaroties ar UV starojumu, rezultātā radzene iegūst papildus stiprību un blīvumu, kas pretojas keratokonusam.

3) Asimetriskā radiālā keratotomija ( radzenes iegriezumi) - pateicoties diagnostiko tehnoloģiju attīstībai, ir iespējams paredzēt radzenes vājākās vietas un noņemt spriedzi no pārlieku lieliem radzenes iztilpuma rajoniem, tādā veidā atslogojot radzenes virsmu.

4) Radzenes rinķi - radzenē ievieto speciāla materiāla riņķūs, kas palīdz izlīdzināt tās formu.

5) Radzenes pārstādīšana - tiek veikta straujas un agresīvas keratokonusa progresēšanas gadījumā, kad neviens no iepriekšējiem ārstēšanas veidiem izrādījies neefektīgs. Rezultātā vājāka, plānāka radzenes daļa tiek aizvietota ar cita cilvēka radzeni.

Pastāv individuālas metodes, kuras ir augstāk minēto metožu kombinācijas vai to paveidi.

Mūsu klīnika biežāk izmanto kā kombinēto krosslinkinga metodi un assimetrisko keratotomiju, tā arī atsevišķo krosslinkinga metodi un assimetrisko keratotomiju.